Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczorajszą sesję kończymy z kolejnym zyskownym zagraniem jakim była trwająca 11 dni transakcja kupna akcji Budimexu. Przynosi ona zysk trzykrotnie większy od poniesionego ryzyka. Rośnie nam skuteczność (60%) oraz stan posiadania, który wynosi +21 jednostek kapitału. Aktywne pozostają już tylko dwa najnowsze zlecenia z kwietnia (Forte, TVN) oraz dzisiejsza, nowa transakcja, o której przeczytacie poniżej.

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN

Budimex – zysk zrealizowany, transakcja zakończona, ale nadal nie przestaję obserwować spółki. Do kluczowego, historycznego szczytu na poziomie 185,90 zł zostało jeszcze trochę miejsca, a trend wzrostowy wskazuje na to, że szczyt ten powinien zostać przynajmniej wyrównany. Czekam zatem na kolejny ruch korekcyjny, który uda się wykorzystać.

budimex

Mbank – wybity został ważny opór okolic 475 zł. Wczorajsza świeca czyli niewielki pin bar może okazać się jednodniowym re-testem, po którym cena ruszy do góry. Wolałbym kilkudniową korektę, ale sektor bankowy przeżywa ostatnio silne ożywienie, dlatego nie ma co wybrzydzać. W związku z dobrym stanem naszego portfela zagramy odważniej i ustawimy RR na poziomie 1:5, zakładając przełamanie linii bessy łączącej ostatnie wierzchołki. TP ustawię zatem na poziomie najbliższego oporu.
Kupno: 478,50 zł   SL: 472,59 zł   TP: 508,05 zł  –  RR 1:5

mbank

Tauron8 kwietnia informowałem o potencjalnie tworzącej się formacji podwójnego dna. Wczoraj doszło do jej realizacji, gdyż wybita została linia szyi (poziom oporu łączący dwa dołki). Książkowy zasięg sięga 5,20 zł, a myślę, że dojdzie do testu linii bessy. Przestrzeń do zysków jest spora i jeżeli dojdzie do małej korekty, prawdopodobnie zdecyduję się na kupno tych akcji.

tauron

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOdczyty CPI w Europie, USA i Kanadzie – poranny komentarz makro
Następny artykułPKO BP [PKO] – Analiza na zamówienie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here