Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W piątek niewiele się działo i prędzej pokazałbym kilka okazji do gry na spadki niż na wzrosty. Złapaliśmy SL na spółce Grupa Kęty. Ładnie za to spisuje się Lotos, który wybił formację flagi opisaną w czwartkowym przeglądzie. Nadal kilku groszy potrzebuje Ciech aby zrealizować zysk na tej pozycji. Jutro podsumowanie półrocza prowadzonego portfela, na które serdecznie zapraszam.

Budimex – W piątek pojawił się maleńki pin bar na lokalnym wsparciu, któremu nie towarzyszyły ani trochę wyższe obroty. Nie mogę uznać tej świecy za sygnał, tym bardziej, że już niedaleko do ponad rocznej linii trendu wzrostowego. Mniej więcej przy 160 zł wypadnie zasięg poprzedniej korekty, co w połączeniu ze wspomnianą linią może przynieść zakończenie korekty.

budimex

Grupa Kęty – złapany w piątek SL niewiele tak naprawdę zmienił w postrzeganiu sytuacji technicznej na tej spółce. Nadal prawdopodobne jest, że mamy do czynienia tylko z korektą. Nie widać jednak po piątkowej świecy aktywności popytu, a jedynie odrobinie strat po początkowych, mocnych spadkach. Obroty także były zbyt mizerne, aby ponownie wchodzić w tę spółkę. Być może po długim okresie wzrostów potrzeba będzie większa korekta i jeżeli tak się stanie, to kolejnej szansy szukać będę przy ważniejszym wsparciu w okolicy 256 zł.

kety

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPodsumowanie sesji EU – DAX 30, FTSE 100, EURO STOXX 50
Następny artykułAnaliza Ichimoku USDJPY 29 czerwca 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here