Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Chciałbym poinformować czytelników „Zapisków…” , że w ciągu najbliższych 2 tygodni cykl nie będzie publikowany. Przerwa spowodowana jest urlopem. W związku z tym, dzisiaj zapraszam na przegląd pozycji, gdyż zostawiam Państwa z bardzo dużą jak na standardy portfela ilością aktywnych transakcji. Mam nadzieję, że zostawiam w dobrym czasie, gdyż jesień często należy do byków czyli kupujących. Na kolejny przegląd zapraszam 28 września.

Nasze aktywne pozycje to: (aby zobaczyć pierwotne analizy wystarczy kliknąć w daty):

Budimex, zakupiony 25.08 – jedna z bardziej pozytywnych pozycji na chwilę obecną. W piątek kurs wyszedł nawet ponad poziom poprzedniego wierzchołka co otwiera drogę na historyczne maksima. Nadal jednak brakuje dynamiki i siły popytu, żeby być przekonanym co do końcowego sukcesu tego zagrania.

budimex

[pullquote]Zacznij inwestować razem z giełdowym spekulantem[/pullquote] Amrest, zakupiony 25.08 – tu nieco gorzej, stop loss mamy na 160,09 zł i nadal wszystko jest możliwe. Z dzisiejszej perspektywy wydaje mi się, że być może zbyt wcześnie dołączyłem do trendu, gdyż kluczowe wsparcie to jednak poziom poprzedniego wierzchołka w trendzie czyli okolice 150 zł. Jeżeli transakcja zakończy się stratą to właśnie tam spróbujemy ponownie wejść o ile oczywiście będą ku temu powody.
amrest

Amica, zakupiona 26.08 – dość neutralnie rozwija się ta pozycja, mamy linię obrony pod pin barem tygodniowym, a dwie ostatnie świece W1 to doji, które symbolizują niezdecydowanie. Z negatywnych rzeczy widzę to, że korekta zaczyna trochę przypominać poprzednią korektę. Nawet kąt nachylenie spadków jest niemal identyczny. Być może więc czeka nas rozwinięcie ruchu spadkowego np. do linii trendu, choć oczywiście nie jest to przesądzone.
amica

Emperia, zakupiona 3.09 – tu sytuacja wygląda całkiem nieźle. Na wykresie tygodniowym mamy dwie duże świece z długimi, dolnymi cieniami na kluczowym wsparciu. Linię obrony mamy pod nimi, więc jest to moim zdaniem dobra transakcja, gdyż wybicie tych dołków byłoby czytelnym znakiem świadczącym o prawdopodobnym końcu trendu wzrostowego. Nawet jeżeli transakcja zakończy się porażką, nie będę żałował jej zawarcia.
emperia

PKN Orlen, zakupiony 7.09 – na dzień dzisiejszy jest to małe rozczarowanie. Liczyłem na dość szybkie wzrosty po wybronieniu linii trendu i wsparcie przy 70 zł. Tak się jednak nie stało i cena wciąż oscyluje w granicach otwarcia pozycji. Nie najgorzej wygląda wykres tygodniowy, gdzie mamy już drugą świecę z dolnym cieniem i być może uda się jeszcze powrócić na poziom poprzedniego maksimum. Nie ma co się dziwić tak dużej korekcie, nawet jeżeli miałaby być jeszcze większa, wszak cena wzrosła o jakieś 140% przez ostatnie 12 miesięcy.
orlen

W piątek złożyłem zlecenie kupna spółki PKO BP – nie jest ono jeszcze aktywne. Widząc mocne wzrosty od rana, myślałem że trzeba będzie je anulować. Cena zamknęła się jednak trochę niżej i postanowiłem zostawić to zlecenie. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Z pozostałych spółek z grona WIG20 i mWIG40, w oko wpadł mi…

Apator – choć na D1 nie mamy czystego sygnału to pojawił się on na wykresie tygodniowym. Jest to świeca pin bar w kluczowej strefie wsparcia. Wydaje się, że w takim miejscu powinno dojść przynajmniej do większej korekty ostatnich spadków. Gdybym dokonał zagrania pod tę świecę to linia obrony musiałaby być na poziomie minimum tych spadków czyli poniżej 30 zł. Jak już wspominałem ze względu na nieobecność w najbliższym czasie, nie dokonamy zagrania i poczekamy jak rozwinie się sytuacja.

apator

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny komentarz makro – poniedziałek, 14 września
Następny artykułAlchemia [ALC] – Analiza na zamówienie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here