Naga MarketsBank Ochrony Środowiska – sezon na publikację wyników kwartalnych dotarł wczoraj do BOŚ Banku. Spółka w raporcie za pierwszy kwartał wykazała poprawę wyników, co spotkało się z mocną reakcją rynku. Skonsolidowany zysk netto wyniósł w pierwszym kwartale 17,08 mln zł. Przed rokiem było to 16,35 mln zł. Mamy więc niemal 5% wzrost. Poprawie uległy także wyniki z tytułu odsetek, przychody z tytułu dywidend, wynik na inwestycyjnych papierach wartościowych, wynik pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych, oraz wynik odpisów z tytułu utraty wartości.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Wynik zaniża jednorazowa składka na BFG, która wyniosła 29,3 mln zł. Z raportu wynika także, że poprawie uległy główne wskaźniki takie jak marża odsetkowa, wskaźnik kosztów do dochodów czy odczyt ROE. Aktywa razem banku wyniosły 18,45 mld zł wobec 18,25 mld zł na koniec 2018 roku. Na wykresie mamy odbicie od poziomu bliskiego tegorocznym minimom. Jeżeli popyt będzie kontynuować wzrost, pierwszym celem są okolice 8 zł.

bos bank
źródło xStation 5

Zobacz także: British Automotive Holding [BAH], TIM S.A. [TIM] – Gorące spółki dnia 7.05.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here