Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Boryszew – spółka od lutego porusza się w trendzie wzrostowym. Patrząc na wykres tygodniowy widać, że szersza tendencja również jest umiarkowanie wzrostowa. Cena może w dłuższym okresie zmierzać do górnej krawędzi kanału. Tym bardziej całkiem prawdopodobne wydaje się osiągnięcie poziomu okolic 6,40 zł. Pod taki poziom można byłoby więc zagrać.

boryszew 1

Na wykresie dziennym mamy pokonany opór w rejonie 5,50 zł oraz korektę do linii trendu. Piątkowa świeca do pin bar z długim dolnym cieniem. Spółka ma za sobą 6 miesięcy wzrostowych pod rząd. Jeżeli tendencja ma się utrzymać to cena powinna zacząć niebawem rosnąć. My zagrywamy pod wzrosty do okolic 6,40 zł, składając zlecenie w okolicach połowy piątkowej świecy.
Kupno: 5,67 zł   SL: 5,49 zł   TP: 6,39 zł  –  RR 1:4

boryszew 2

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 16.08.2016
Następny artykułFamur [FMF] – Analiza na zamówienie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here