Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Boryszew – po kilkunastu dniach spadków cena dotarła, a nawet naruszyła kluczowe wsparcie w rejonie 6 zł. Powstał tam pin bar z długim dolnym cieniem, który testował także linię trendu wzrostowego. Najbliższy opór to okolice 6,50 zł, a więc całkiem spora przestrzeń jak na krótkoterminowe zagranie. Spółka w połowie maja podała wyniki, który były znacznie lepsze od oczekiwań, a dodatkowo prezes firmy powiedział, że widzi bardzo duże szanse na poprawę wyników w całym 2015. Takie informacje powinny być pozytywnie przyjęte przez rynek, a możliwe że korekta spadkowa właśnie się kończy. Jeżeli nie trafimy tym razem to kolejnej okazji będę szukał dopiero na poziomie poprzedniego dołka.
Kupno: 6,01 zł   SL: 5,87 zł   TP: 6,50 zł  –  RR 1:3,5

Te artykuły również Cię zainteresują
boryszew

Amrest – mamy tutaj długoterminowy trend wzrostowy i korektę, która być może kończy się pin barem przy linii trendu. Brakuje nam silnego wsparcia i trochę boję się kupować, gdyż są to poziomy historycznych maksimów, a więc ważny opór.

amrest

Grupa Kęty – wczoraj pojawiła się świeca z dłuższym dolnym cieniem, choć nie jest to świeca sygnałowa. Warto jednak obserwować notowania spółki, gdyż niewiele niżej znajduje się ważne wsparcie oraz linia trendu wzrostowego. W tym roku pojawiło się już kilka rekomendacji z ceną powyżej 350 zł, więc być może to jeszcze nie koniec trendu wzrostowego.

kety

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd pln | euro kurs online | gpw | gielda forum | bitcoin cena | akcje jsw prognozy 2020 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Tak, myślę że cena powinna jeszcze trochę spaść do strefy wsparcia lub przynajmniej linii trendu – do okolic okrągłych 300 zł. Nie jest świecą sygnałową bo to nie jest typowy pin bar, jaki widać na wykresie Boryszewa. Zamknięcie nastąpiło w połowie całej świecy i nie pokazuje ona silniejszej reakcji kupujących. Już teraz widać, że jej minimum zostało wybite i spadki są kontynuowane. Prawidłowy pin bar miał tu miejsce np. 7 maja, kiedy zamknięcie świecy było blisko jej minimów. Czasami zaakceptowałbym taką świecę jak wczorajsza ale w tym wypadku nie mamy absolutnie żadnego wsparcia, a to jest podstawa bo różne linie trendu czy kanału to można tak naprawdę na wiele sposobów narysować, a wsparcie i opór są przeważnie widoczne dla wszystkich w taki sam sposób.

  2. Mam pytanie do analizy Grupy Kęty – dlaczego ostatni pinbar nie jest wg Ciebie świecą sygnałową? Nie potwierdzony przez duży wolumen? Czy sądzisz, że kurs powinien zejść jeszcze odrobinę niżej – do linii trendu lub wsparcia? Czy jeszcze coś innego? Dzięki za odpowiedź. Pozdr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here