Naga MarketsBogdanka – na notowaniach spółki można było zauważyć w ubiegłym tygodniu próbę zainicjowania odbicia. Spółka ma za sobą spora przecenę, a obecnie jej kurs oscyluje w rejonie czytelnego wsparcia okolic 32,50 zł. Warto także dodać, że poziomy te ą bardzo bliskie historycznym minimom sprzed kilku lat. W tym roku już dwa razy mieliśmy odbicie od tego wsparcia i każde z nich doprowadziło do ponad 20% ruchu wzrostowego. Wydaje się, że teraz także są ku temu szanse. Wczoraj światło dzienne ujrzała rekomendacja z 4 października, w której analityk Noble Securities obniżył wycenę spółki do poziomu 31,60 zł z zaleceniem „redukuj”.

Mimo słabszej wyceny, analityk spodziewa się bardzo dobrych wyników w 2019 roku, na co wpływa mają mieć m.in. wysokie ceny węgla, silny popyt ze strony głównych odbiorców i relatywnie niska presję kosztową. W kolejnych latach prognozuje jednak pogorszenie sytuacji finansowej na skutek spadku cen przy stabilnym wolumenie i rosnących kosztach. Zdaniem autora raportu, wyniki za 2019 roku są już w cenach, natomiast nie ma w nich szeregu przyszłych zagrożeń. Od strony technicznej, wydaje się jednak, że możliwa jest krótkotrwała korekta.

bogdanka

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here