Naga MarketsBogdanka – na notowaniach spółki można było zauważyć w ubiegłym tygodniu próbę zainicjowania odbicia. Spółka ma za sobą spora przecenę, a obecnie jej kurs oscyluje w rejonie czytelnego wsparcia okolic 32,50 zł. Warto także dodać, że poziomy te ą bardzo bliskie historycznym minimom sprzed kilku lat. W tym roku już dwa razy mieliśmy odbicie od tego wsparcia i każde z nich doprowadziło do ponad 20% ruchu wzrostowego. Wydaje się, że teraz także są ku temu szanse. Wczoraj światło dzienne ujrzała rekomendacja z 4 października, w której analityk Noble Securities obniżył wycenę spółki do poziomu 31,60 zł z zaleceniem „redukuj”.

Mimo słabszej wyceny, analityk spodziewa się bardzo dobrych wyników w 2019 roku, na co wpływa mają mieć m.in. wysokie ceny węgla, silny popyt ze strony głównych odbiorców i relatywnie niska presję kosztową. W kolejnych latach prognozuje jednak pogorszenie sytuacji finansowej na skutek spadku cen przy stabilnym wolumenie i rosnących kosztach. Zdaniem autora raportu, wyniki za 2019 roku są już w cenach, natomiast nie ma w nich szeregu przyszłych zagrożeń. Od strony technicznej, wydaje się jednak, że możliwa jest krótkotrwała korekta.

bogdanka


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here