Naga MarketsLW. Bogdanka – akcje węglowej spółki runęły podczas wczorajszej sesji o około 15% odnotowując tym samym, kolejne nowe historyczne minimum. Powodem była informacja o tym, że spółka zmniejsza co najmniej do końca lutego dobową produkcję węgla o około 25%. Powodem jest dostosowanie się do obecnej sytuacji na rynki i niskim zapotrzebowaniu na węgiel. Ograniczenie może jeszcze zostać wydłużone.

Głównym powodem niskiego zapotrzebowania ma być ciepła zima, która zmniejsza zapotrzebowanie nie tylko na węgiel ale także na prąd, pochodzący z elektrowni węglowych. Wydaje się, że ruch ten wpisuje się w szersze problemy spółek węglowych czyli głównie odchodzenie od węgla w Europie, robienie wszystkiego aby węgiel stał się paliwem nieopłacalnym. Do tego dochodzi czynnik sezonowy w postaci braku zimy i mamy wymierne efekty na wykresach podobnych spółek. Ciężko jest też prognozować poprawę i raczej nadal inwestorzy będą trzymać się z dala od węgla.

bogdanka

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here