Naga MarketsL.W. Bogdanka – spółka notuje słabe wejście w nowy rok, aczkolwiek marzec oraz kwiecień przynoszą próbę zainicjowania choćby chwilowej poprawy. Wczoraj kurs nieźle sobie radził, a wszystko za sprawą publikacji szacunkowych danych za pierwszy kwartał. Z raportu wynika, że spółka miała wypracować w tym okresie 87,6 mln zł zysku netto. Byłby to wynik niemal czterokrotnie wyższy niż przed rokiem. Zysk w ujęciu EBITDA sięga według szacunków około 206,5 mln zł, podczas gdy przed rokiem było to tylko 127,5 mln zł. Przychody mają sięgać 540,8 mln zł, co także jest sporo lepszym wynikiem od 398,7 mln zł przed rokiem. Z raportu można wyczytać także, że produkcja węgla w pierwszym kwartale była o ponad 21% wyższa niż rok temu.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Sama sprzedaż także wzrosła o podobną wielkość. Rośnie także efektywność, gdyż średni uzysk sięga niemal 65%, podczas gdy rok temu nie przekraczał 57%. Ostateczne wyniki mają być znane 23 maja, szacunki zostały bardzo pozytywnie skomentowane przez władze spółki, zapowiadające dobre perspektywy na kolejne kwartały. Na wykresie kurs radzi sobie jednak słabo i od drugiej połowy ubiegłego roku notuje ciągłą przecenę. Obecnie cena znajduje się przy zeszłorocznych minimach, skąd pojawia się szansa na odbicie. Mamy także czytelny układ coraz niższych wierzchołków, a więc sygnałem do trwalszej poprawy byłoby wybicie poziomu 49,65 zł.

bogdanka
źródło xStation 5

Zobacz także: J.W. Construction [JWC], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKolejna giełda usuwa bitcoin SV
Następny artykułUważaj na kurs dolara (USD). Potencjalny sygnał niedźwiedziego odwrócenia
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here