Naga MarketsBioton – poniedziałkowa sesja była udana dla kilku spółek biotechnologicznych, także dla Biotonu, który poinformował o zawarciu wiążącego listu intencyjnego z Harbin Gloria Pharmaceuticals oraz SciGen. Na jego podstawie Harbin Gloria Pharmaceuticals będzie zobowiązany do zapłaty Biotonowi kwoty ugodowej w wysokości 9 mln USD tytułem finalnej ugody dotyczącej wszelkich sporów między stronami związanych z umową dostawy i dystrybucji.

Całość zobowiązania ma zostać uregulowana do 16 lutego. Przypomnijmy, że wcześniejsza umowa dotyczyła m.in. dystrybucji produktów insuliny Bioton na rynku chińskim. Kurs wykonał silny ruch w górę, jednak szersza sytuacja techniczna nie wygląda zbyt ciekawie. Spółka notuje chwilowe wybicia, po których cena szybko wraca do trendu spadkowego. Tym razem może być podobnie, a co ciekawe obecna zwyżka osiągnęła już porównywalne zasięg jak wcześniejsze korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
bioton

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here