Naga MarketsBenefit Systems – spółka była jedną z mocniejszych podczas sesji z ubiegłego piątku. Powodem była publikacja raportu sprzedażowego za czwarty kwartał minionego roku. Przekazane dane pozytywie zaskoczyły analityków, gdyż wyniki przewyższały prognozy. Spółka miała na koniec czwartego kwartału 1,453 mln aktywnych kart sportowych wobec 1,194 mln kart rok wcześniej. Oznacza to, że w trakcie ostatnich 12 miesięcy liczba kart wzrosła w Polsce o 147,6 tysiąca sztuk, a za granicą o 11,6 tysiąca czyli o 50%, a w Polsce o około 15%.

Wcześniej spółka pokazała wyniki za trzeci kwartał, w którym zysk netto spadł wprawdzie o 3,5% aczkolwiek i tak był sporo wyższy niż prognozy analityków. Przychody w tym czasie wzrosły o niemal 28%. Dodatkowo, spółka przyjęła także politykę dywidendową, w której zakłada rekomendowanie wypłaty dywidendy o wartości co najmniej 50% skonsolidowanego zysku netto. Mamy więc serię pozytywnych informacji, które napędzają wzrosty. W piątek kurs naruszył poziom luki spadkowej z kwietnia ubiegłego roku. Pokonanie tego poziomu w mocnym stylu sugeruje, że niebawem cena akcji powinna sięgnąć 1000 zł.

benefit

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here