Naga MarketsBank Pekao – podczas środowej sesji spółka opublikowała raport z wynikami kwartalnymi, który ogólnie okazał się być zgodny z szacunkami, mimo to wywołał przecenę na akcjach firmy. Z raportu wynika, że zysk netto w trzecim kwartale wzrósł do 656,2 mln zł z 605,8 mln zł rok wcześniej. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to więc wzrost o około 8%. Sumując wynik netto od stycznia mamy 1,48 mld zł zysku, co oznacza spadek w porównaniu z rokiem poprzednim o około 4%. Dobrze wypadły poszczególne wyniki w segmentach tzn. wynik odsetkowy wzrósł o 11%, marża odsetkowa o 3 punkty bazowe, a wynik z tytułu prowizji i opłat wzrósł o 4%.

W samym tylko trzecim kwartale bank otworzył około 134 tysiące nowych kont dla klientów indywidualnych czyli aż o 18% więcej niż przed rokiem. W komunikacie odniesiono się także do wyniku TSUE dotyczącego kredytów frankowych. Zdaniem banku wszelkie koszty z tym związane zostaną zneutralizowane w ciągu 3 lat. W tym roku koszt sięgnie około 50 mln zł. Na koniec września spółka miała otwartych 130 spraw sądowych w tej sprawie. Na wykresie mamy za sobą sporą zwyżkę, a szerszy układ wskazuje na coraz niżej pojawiające się szczyty. Zejście na nowe listopadowe minima, może więc oznaczać powrót do spadków.

pekao

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here