Naga MarketsBank Pekao – podczas środowej sesji spółka opublikowała raport z wynikami kwartalnymi, który ogólnie okazał się być zgodny z szacunkami, mimo to wywołał przecenę na akcjach firmy. Z raportu wynika, że zysk netto w trzecim kwartale wzrósł do 656,2 mln zł z 605,8 mln zł rok wcześniej. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to więc wzrost o około 8%. Sumując wynik netto od stycznia mamy 1,48 mld zł zysku, co oznacza spadek w porównaniu z rokiem poprzednim o około 4%. Dobrze wypadły poszczególne wyniki w segmentach tzn. wynik odsetkowy wzrósł o 11%, marża odsetkowa o 3 punkty bazowe, a wynik z tytułu prowizji i opłat wzrósł o 4%.

W samym tylko trzecim kwartale bank otworzył około 134 tysiące nowych kont dla klientów indywidualnych czyli aż o 18% więcej niż przed rokiem. W komunikacie odniesiono się także do wyniku TSUE dotyczącego kredytów frankowych. Zdaniem banku wszelkie koszty z tym związane zostaną zneutralizowane w ciągu 3 lat. W tym roku koszt sięgnie około 50 mln zł. Na koniec września spółka miała otwartych 130 spraw sądowych w tej sprawie. Na wykresie mamy za sobą sporą zwyżkę, a szerszy układ wskazuje na coraz niżej pojawiające się szczyty. Zejście na nowe listopadowe minima, może więc oznaczać powrót do spadków.

pekao


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here