Naga MarketsBank Pekao – spółka nie radzi sobie najlepiej w bieżącym roku, tracąc od stycznia kilkanaście procent. Za część spadków, po za słabym sentymentem do naszego rynku akcyjnego, odpowiada także oczekiwanie na wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych. Wydaje się, że kiedy sprawa ta jest już za nami, sektor bankowy może zacząć odrabiać straty. Na wykresie można wyznaczyć kanał spadkowy. Obecnie pojawia się szansa na budowę nowej fali wzrostowej, która mogłaby dotrzeć przynajmniej do górnej krawędzi. Wczoraj spółka podtrzymała, że zysk netto za cały bieżący rok będzie wyższy niż rok temu.

Prezes uważa, że „dynamika zysku netto na ten rok z pominięciem zdarzeń jednorazowych będzie dwucyfrowa”. Jego zdaniem, po dwóch kwartałach wszystko idzie zgodnie z planem. W zeszłym roku zysk spółki przekroczył poziom 2,28 mld zł. Warto też podkreślić, że problem kredytów frankowych dotyczy Pekao w minimalnym stopniu. Wartość takich kredytów wynosi niespełna 5% wartości całego portfela kredytów hipotecznych dla klientów detalicznych. Ponadto, kredyty indeksowane we Frankach to zaledwie 0,4% wszystkich kredytów opartych o szwajcarską walutę.

pekao

 

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here