Naga MarketsBank Millennium – notowania spółki wyglądają bardzo słabo, nawet na tle sektora bankowego, który także doznał dużej przeceny. W ostatnich dniach kurs spółki próbował inicjować ruch korekcyjny. Ciekawie wygląda sytuacja na wykresie tygodniowym, gdzie cena dotarła do linii łączącej wcześniejsze dołki, powstałe po równie dużych przecenach. Pojawia się więc szansa na korekcyjne odbicie. Sytuacja spółki jest słaba z uwagi na kwestie kredytów frankowych. Przed kilkoma dniami EuroRating obniżył perspektywę ratingu kredytowego spółki do negatywnej ze stabilnej. Zdaniem analityków obniżka prognozy związana jest ze wzrostem ryzyka niekorzystnych rozstrzygnięć prawnych w zakresie hipotecznych kredytów walutowych, których duży portfel bank posiada.

Instytucja podkreśliła w uzasadnieniu, że spółka należy do banków z najwyższym udziałem walutowych kredytów hipotecznych we franku szwajcarskim, sięgającym około 22% łącznego portfela kredytowego. Agencja uważa, że ewentualne procesy sądowe będą rozłożone w czasie, tak samo jak koszty dla banku, aczkolwiek może przełożyć się to na pogorszenie rentowności w najbliższym czasie. Warto przypomnieć, że już wyniki za II kwartał wskazały na spadek zysku netto rok do roku, podobnie jak wyniki za pierwsze półrocze.

millenium


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here