Naga MarketsBank Millenium – notowania większości spółek sektora bankowego nie mają najlepszego sentymentu w ostatnim czasie. Dużym problemem okazał się wyrok TSUE dotyczący kredytów frankowych. Generalnie w tym roku inwestorzy trzymają spółki bankowe na dystans. Nie inaczej jest z Bankiem Millenium, który ma za sobą dużą przecenę. Wczoraj pojawiła się najnowsza rekomendacja dla spółki, w której analitycy Haitong Banku obniżyli cenę docelową do poziomu 5 zł czyli wciąż niżej niż wycena rynkowa. Eksperci uwzględnili w wycenie prognozowaną stratę z portfela kredytów frankowych w wysokości 2,6 zł na akcję.

Ponadto Haitong Bank uwzględnił w prognozach wyższe wpłaty do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i stopniowe tworzenie rezerw na wypadek mniej korzystnych orzeczeń sądów w sprawie kredytów walutowych. Istotne dla prognozy są także wyższe koszty ryzyka związane z portfelem kredytowym Eurobanku. Analitycy obniżyli prognozę zysku netto na 2019 rok o 19% do 621 mln zł, a na 2020 rok prognozują 597 mln zł. Wykres tygodniowy pokazuje, że spadki wyhamowały w ciekawym miejscu czyli na linii łączącej dołki z poprzednich lat. Co ciekawe, odbicia występowały równo co 4 lata, a więc kolejne powinno nadejść w połowie 2020 roku, gdyby historia miała się znowu powtórzyć.

millenium

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUnimot [UNT], Unibep [UNI] – Gorące spółki dnia
Następny artykułMax Keiser: Bitcoin powstał, by posprzątać bałagan po fiatach!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here