Naga MarketsBank Handlowy opublikował wczoraj raport z wynikami za II kw. 2019 roku. Jak się okazało zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej uplasował się na poziomie 133,13 mln zł i był niższy aż o 27% wobec 182,37 mln zł rok wcześniej. Kurs akcji BHW traci od otwarcia sesji około 1%.

“Zysk netto na poziomie 133 mln zł obciążony był jednorazowymi odpisami na ekspozycje kredytowe, które dotyczyły kilku klientów z segmentu Bankowości Przedsiębiorstw, stanowiącego 26% portfela klientów korporacyjnych. Pozostałe grupy klientów instytucjonalnych banku charakteryzują się znikomym poziomem ryzyka. Bez jednorazowych odpisów zysk byłby wyższy niż w analogicznym okresie 2018 roku. Warto podkreślić, że koszty ryzyka w Citi Handlowym od dekady kształtują się znacząco poniżej średniej rynkowej” – czytamy w komunikacie.

Orbex

Kurs akcji BHW w konsolidacji

W długim terminie, notowania akcji Banku Handlowego [BHW] poruszają się w trendzie spadkowym, którego dno wypada w okolicach 49,30 zł. Od czasu ustanowienia dołka ceny akcji utknęły w konsolidacji, której górne ograniczenie wypada w okolicach 52,60 zł. Jako, że dominujący trend kieruje notowania na południe, traderzy mogą wypatrywać okazji do sprzedaży po wybiciu nowych minimów pod 49,30 zł.

Notowania akcji Banku Handlowe - wykres dzienny - 23 sierpnia
Notowania akcji Banku Handlowe – wykres dzienny – 23 sierpnia | Źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here