Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Po środowej sesji postanowiłem odwołać zlecenie kupna spółki PKN Orlen. Cena nieco odskoczyła i teraz powrót na niższe poziomy nie wyglądałby już tak atrakcyjnie. Pozostajemy więc tylko z jedną aktywną pozycją na spółce Kęty.

Bank Handlowy – od początku kwietnia mamy do czynienia ze spadkami, jednak poprzedzał je dość spory impuls popytowy, który doprowadził do 50% wzrostów. Możliwe zatem, że spadki są jego korektą. Kluczowy opór to 78 – 78,20 zł czyli poziom niezwykle często i dokładnie respektowany. Jeżeli udałoby się go pokonać, można byłoby poszukać okazji do zagrania na wzrosty. Wydaje się, że celem mogłyby być wtedy nawet okolice 90 zł.

handlowy

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym i wygraj 35 000 złtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDaytrading: pozycja długa na USDCAD
Następny artykułPrzegląd setupów Price Action AUDUSD, GBPCAD, USDCAD, USDJPY 27 maja 2016
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here