Naga MarketsAsseco South Eastern Europe – spółka pokazała wczoraj raport z wynikami za ostatni kwartał ubiegłego roku. Te okazały się być tak silne, że pozwoliły na wymazanie sporej części poniedziałkowego krachu, spowodowanego wzrostem zachorowań na koronawirusa w Europie. Wyniki w każdym segmencie zdecydowanie przebiły oczekiwania analityków oraz wyniki sprzed roku. Zysk netto sięgnął 28,93 mln zł i był o ponad 10 mln zł lepszy niż rok temu. Zysk operacyjny wyniósł 36,52 mln zł wobec 24,84 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 275,56 mln zł wobec 221,5 mln zł rok wcześniej.

Mamy więc gigantyczną poprawę. Sumując zysk za cztery kwartał mamy około 89,99 mln zł w porównaniu z 64,72 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 881,34 mln zł w porównaniu z 670,38 mln zł rok wcześniej. W skali rocznej poprawa także jest imponująca. Kolejne dwie świetne wieści są takie, że portfel zamówień na 2020 rok jest o blisko 60% wyższy niż rok temu. Po za tym, spółka zapowiedziała także wypłatę dywidendy w wysokości 0,74 zł. Jest to druga najwyższa kwota w historii wypłat. Tak mocne dane mogą więc doprowadzić do powrotu do głównego trendu, nawet mimo fatalnych nastrojów na szerokim rynku.

asseco see

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNajbogatszy człowiek Rosji stworzy swój własny token
Następny artykułPGNiG nadal bez dna. Kolejny przystanek przy 3 zł
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here