Naga MarketsAsseco Poland – spółka pokazała wczoraj raport z wynikami za IV kwartał, które okazały się być zgodne z oczekiwaniami analityków. Asseco miało 84,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 98 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 261,5 mln zł wobec 238,1 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 430 mln zł w IV kw. wobec 354,2 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 938,1 mln zł w IV kw. 2019 r. wobec 2 650,3 mln zł rok wcześniej. Sumując wyniki za cztery kwartały, mamy około 322,4 mln zł zysku netto i około 10,67 mld zł przychodów. Są to porównywalne wyniki jak przed rokiem.

Spółka dobrze oceniła cały rok, warto dodać, że w tym okresie podpisała wiele długoterminowych umów z państwowymi podmiotami jak NFZ, ZUS, KRUS czy ARiMR. Wyniki pozwalają przeznaczyć na dywidendę środki, które wyniosą 3,01 zł na akcję, co daje całkiem przyzwoitą stopę, porównywalną do poprzednich lat. Spółka podała także, że jej portfel zamówień na ten rok jest około 22% wyższy niż w 2019 roku. Fundamenty spółki są więc silne, a wykres z jednej strony pokazuje tylko około 25% spadek w czasie wirusowej paniki, a z drugiej strony brak większego odbicia po spadkach. Na razie cena wyhamowała przy zeszłorocznej linii trendu i wydaje się, że tutaj popyt powinien zacząć się uaktywniać.

assecopol


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here