Naga Markets



spekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Tydzień kończymy z jednym udanym zagraniem na TVN oraz dwoma odwołanymi zleceniami kupna Sanoka oraz Eurocashu. Aktywne mamy 3 zlecenia: Forte, Neuca i PGE. Stan posiadania to +23 jednostki kapitału, a skuteczność wynosi 59%.
portfel

Te artykuły również Cię zainteresują




Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE

Asseco Poland – od pewnego czasu trwa dość mało dynamiczny ruch spadkowy, który dopiero wczoraj pokazał większą siłę. Głębsze spadki zostały jednak dość szybko odkupione, stąd kształt świecy z długim, dolnym cieniem. Spadkom nie towarzyszyły wysokie obroty, a poziom ostatniego szczytu nie jest żadnym poziomem oporu w szerszym ujęciu. Trend wzrostowy nie powinien być zagrożony. Warto zauważyć podobieństwa, także dość płytkich poprzednich korekt. W sumie nie wiem dlaczego, ale nie jestem do końca przekonany do tej inwestycji. Wydaje mi się, że lepiej wyglądałaby głębsza korekta np. do poziomu okolic 55,50- 56 zł, gdzie także mamy pewne wsparcie.

asseco

Orange – wczoraj powstała świeca pin bar na wsparciu w postaci poziomu poprzedniego szczytu. Choć korekta była łagodna i teoretycznie można byłoby tutaj dokonać zagrania zgodnego z trendem, to jednak pojawiają się pewne wątpliwości. Wyjście dołem z kanału wzrostowego nie jest wielkim problemem, ale już bliskość kluczowego oporu przy 10,50 zł oraz narastające obroty w czasie spadków mogą świadczyć o słabnięciu trendu.

orange

PKN Orlen – po kilku dniach korekty pojawia się pin bar na logicznym wsparciu poprzedniego wierzchołka. Wszystko dzieje się w bardzo silnym trendzie wzrostowym. Patrząc tylko na pokazany fragment wykresu byłaby to dobra okazja do zagrania. Patrząc jednak znacznie szerzej należy zauważyć, że aktualny poziom cenowy znajduje się na poziomie historycznych szczytów.

orlen

PZU – coraz ciekawiej robi się na akcjach ubezpieczeniowego giganta. Cena powili zbliża się w rejon kluczowego wsparcia, które współtworzy trwający od 8 miesięcy trend boczny. Warto powoli zacząć wypatrywać sygnału świadczącego o aktywności popytu, gdyż na razie nic na to nie wskazuje.

pzu

Kernel – spółka pilnie obserwowana od tygodnia. Wczoraj miały miejsce bardzo wysokie obroty, choć nie towarzyszyła im znacząca zmiana ceny, ani też żadne wydarzenie, które miałoby na to wpływ. Wydaje się, że nadchodzi czas rozstrzygnięć, na co wskazują rosnące obroty.

kernel

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos akcje | notowania euro | giełda prognozy | indeks dow jones | spółki gpw | płatność blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here