Naga MarketsspekulantZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Asseco Poland – piątkowa sesja przyniosła pin bara, który testuje ponad roczną linię trendu. Wydaje mi się, że cena może zmierzać do szczytu z 2007 roku czyli okolic 67 zł. Cieszyć może dość mocne zachowanie spółki w czasie spadków na szerokim rynku. Linia trendu zbiega się z dość często już testowanym wsparciem okolic 56 zł. Generalnie więc jestem nastawiony na dalsze wzrosty i będę szukał okazji do wejścia. Na razie jednak nie jestem w 100% przekonany do piątkowego sygnału, nie jest to świeca wzrostowa i powstała na dość niskich obrotach ale być może już niedługo kupimy te akcje.

Te artykuły również Cię zainteresują
assecopol

Orange – kilka razy już pisałem o ciekawych okazjach, która dopiero mogą się pojawić. Nadal podtrzymuję swoją opinię, że wybicie oporu w rejonie 8,50 zł może otworzyć sporą przestrzeń do wzrostów. Na interwale miesięcznym może ukształtować się świeca z długim, dolnym cieniem, która na tym poziomie może być sygnałem do wzrostów. Na D1 możliwe, że kształtuje się formacja oRGR. Pierwsze ramie powstało na podwyższonych i narastających obrotach, głowa to już niższy dołek, któremu towarzyszyły sporo niższe obroty. Prawemu ramieniu także nie towarzyszy wzrost wolumenu, a wcześniej (16.07) podczas mocnej sesji wzrostowej mieliśmy znacznie wyższe obroty. Możliwe więc, że mamy do czynienia z formacją, która odwróci trend spadkowy. Czekamy tylko na wybicie oporu przy 8,50 zł.

orange

CCC – po tygodniowej korekcie i piątkowym wzroście, utworzyła się formacja objęcia hossy na lokalnym wsparciu. Szkoda, że w ostatnim czasie mieliśmy naprawdę znikome obroty, gdyby nie to prawdopodobnie zdecydowałbym się na otwarcie pozycji z celem w okolicach 200 zł. Być może popełniam błąd, ale na pewno pojawią się kolejne okazje do kupna, gdyż spółka rośnie niemal od zawsze i aż trudno uwierzyć, że 10 lat temu kosztowała ok. 10 zł.

ccc

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa forum | notowania nasdaq | sp500 indeks | co to jest blik? | forum spółek giełdowych | pkn akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here