Naga MarketsspekulantZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczoraj ponownie za sprawą Grecji rynek otworzył się niżej od piątkowego zamknięcia. Powtórzyła się więc sytuacja z ubiegłego tygodnia. Cieszy to, że spółki z naszego portfela po raz drugi przetrwały takie otwarcie. Myślę, że może to być dobry znak na przyszłość i jeżeli w końcu nasza giełda ruszy do góry, a Grecja zejdzie na dalszy plan, to nasze pozycje mogą przynieść zyski. Dzisiaj z braku sygnałów do rozpatrzenia postanowiłem przyjrzeć się poziomom, przy których można zaczekać na potencjalne sygnały.

Te artykuły również Cię zainteresują
Asseco Poland – od roku trwa stabilny trend wzrostowy. Możliwe, że cena zmierza do poziomu poprzedniego szczytu z 2007 roku. Oznaczałoby to cenę niemal 68 zł a więc jeszcze około 14% wzrostów. Ostatnie kilka miesięcy to ruch boczny, który dobrze świadczy o sile spółki, gdyż w tym okresie reszta rynku raczej mocno traciła. Interesująco wygląda poziom ok. 55 zł. Z drugiej strony wybicie oporu przy 61 zł także było ciekawym zagraniem. Poczekałbym wtedy na niewielkie cofnięcie i spróbował zagrać z celem przy szczycie z 2007 roku. Mielibyśmy wtedy potwierdzenie, że trend nadal jest kontynuowany.

asseco

KGHM – jeszcze niedawno liczyłem na udaną obronę poziomu wsparcia przy 110 zł. Niestety, cena spada dalej. Niedługo kurs dotrze zapewne w rejon okrągłych 100 zł. Będzie to poziom wsparcia oraz okolice linii łączącej dwa poprzednie dołki. Wydaje mi się, że może to być ciekawe miejsce, zwłaszcza, że będziemy wtedy po naprawdę dużym ruchu spadkowym, a poziom 100 zł może mieć także znaczenie psychologiczne.

kghm

Bank Handlowy – od października ubiegłego roku trwają spadki, które niebawem powinny dotrzeć do ważnego, długoterminowego wsparcia w rejonie 83-84 zł. W tym miejscu druga fala spadkowa trwająca od początku maja osiągnie zasięg pierwszej fali z okresu październik 2014 – styczeń 2015. Wydaje się, że będzie to dobry poziom na pewne odreagowanie, które być może uda się wykorzystać. Wykres przedstawia interwał tygodniowy. Widać na nim, że upadek tego poziomu może mieć poważne konsekwencje dla kontynuacji trendu wzrostowego w szerszym spojrzeniu.

handlowy

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 spółki | euro usd | notowania dow jones na żywo | dax index | akcje mercator medical | kurs euro on line |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here