Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Asseco Poland – trwa odbicie zapoczątkowane 9 listopada. Po małej korekcie kurs znowu atakuje opór w rejonie 54 zł. Patrząc na szerszy kontekst czyli umiarkowanie wzrostowy kanał, wydaje się, że opór może zostać pokonany. Jeżeli tak się stanie to cena powinna rosnąć przynajmniej do kolejnego oporu w rejonie 57,50 zł.

asseco

Grupa Kęty – bardzo ciekawa i czytelna pod względem technicznym sytuacja. Spółka porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowy, a od początku bieżącego roku wzrosty wyraźnie przyspieszyły. Obecna korekta przypomina tę z połowy roku, kiedy także korekta przyjęła postać formacji flagi. Wtedy po 3 fali spadkowej doszło do zainicjowania impulsu popytowego. Jeżeli sytuacja miałby się powtórzyć to czekałaby nas jeszcze jedno zejście w dolne rejony formacji. Nie zależnie od tego czy korekta przyjmie dokładnie taki kształt jak poprzednio, wydaje się, że w dłuższym terminie spółka ma szansę na dalsze wzrosty.

kety

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/JPY – tendencja spadkowa, opcja PUT
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – ropa i dane z Nowej Zelandii w centrum zainteresowania
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here