Naga MarketsspekulantZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczoraj aktywowało się zlecenie kupna spółki Lotos. Ponownie posiadamy więc dwie aktywne pozycje, drugą jest od 16 lipca CD Projekt. Na obserwowanej grupie spółek nie dzieje się zbyt wiele i jedyne na co obecnie zwracam uwagę to potencjalne szanse na 2 spółkach.

Asseco Poland – wczoraj testowany był poziom poprzedniego dołka i test wypadł na remis. Wprawdzie wsparcie zostało wybronione to jednak nie nastąpiła wyraźna kontra kupujących. Ciężko powiedzieć co się stanie dalej. Mamy trend wzrostowy, a spadki są mało dynamiczne, możliwe że tylko korekcyjne. W ostatnim jednak czasie zdecydowanie przeważają świece potażowe i nie widać chęci ze strony popytu. Wydaje się, że warto zaczekać odrobinę niżej przy 53 – 53,40 zł, gdzie mamy bardziej znaczące wsparcie.

asseco

GPW – tu także mamy do czynienia z wyraźnym trendem wzrostowym, mniej więcej od ponad roku. Od 8 miesięcy wszelkie spadki kończą się zawsze na linii łączącej już cztery poprzednie dołki. Co ciekawe dwie większe korekty w tym czasie miały podobny zasięg. Jeżeli przyłożymy go do aktualnych spadków to wychodzi na to, że koniec może i tym razem wypaść przy wspomnianej linii hossy. Czekamy więc mniej więcej w okolicy 46 zł.

gpw

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMedicalg. [MDG], KGHM [KGH] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza środowej sesji na DAX. Kapitulacja byków.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here