Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Asseco Poland – po większej korekcie, kurs powrócił do wzrostów. Choć na początku miałem obawy czy nie jest to tylko przystanek na drodze do głębszej przeceny, to jednak świeca z 16 listopada pokazuje spory popyt. Wydaje się, że kurs powraca na poziom poprzedniego szczytu. Niedawno wybity został lokalny opór 57,50 – 58,00 zł, a wczoraj dokonał się jego re-test. Dwa pin bary obok siebie na ważnym poziomie i zgodne z kierunkiem ostatnich wzrostów, zachęcają do dokonania kupna z celem przy poprzednim maksimum.
Kupno: 58,36 zł   SL: 57,49 zł   TP: 60,97 zł  –  RR 1:3

asseco

Apator – spółka zachowuje się relatywnie dobrze na tle ostatnich spadków na szerokim rynku. Kilka dni temu pisałem o moim zdaniem fałszywym naruszeniu wsparcia. Na interwale tygodniowym mamy już formację objęcia hossy, a aktualna korekta osiągnęła już zasięg dotychczas największej w tym trendzie czyli tej z przełomu 2010 i 2011 roku. Pojawia się okazja kupna w okolicy połowy formacji objęcia hossy. Wydaje mi się, że możliwe jest tu choćby krótkotrwałe odreagowanie. Linię obrony umieścimy jednak poniżej ostatniego dołka aby dać cenie więcej miejsca.
Kupno: 30,31 zł   SL: 29,09 zł   TP: 33,97 zł  –  RR 1:3

apator

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułVindexus [VIN], Vistula [VST] – Gorące spółki dnia
Następny artykułNial Fuller’s Price Action – potencjalna okazja zakupowa na S&P 500
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here