Naga MarketsAsbis – wczoraj szerszej publiczności został udostępniony raport DM BOŻ z 15 października. Zawiera on rekomendację dla Asbis, w której zaleca się kupno akcji z ceną docelową na poziomie 6 zł. Poprzednia wycena wynosiła 5,20 zł. Są to poziomy zdecydowanie powyżej obecnej ceny rynkowej. W raporcie podkreślono mocny wzrost wyników za cały ubiegły rok, gównie za sprawą solidnej sprzedaży produktów Apple’a w krajach dawnego ZSRR. Na ten rok analitycy prognozują 10,1 mln USD zysku netto.

Jest to wielość wpisująca się w prognozy spółki, która zakłada 8,5-10 mln USD zysku netto przy 1,7-1,9 mld USD przychodów. Po wtorkowych danych za wrzesień, w którym wypracowano 167 mln USD przychodów, spółka podtrzymała realizację rocznej prognozy i wyraziła zadowolenie z uzyskiwanych wyników. Autorzy raportu utrzymują, że spółka posiada dwucyfrowy potencjał wzrostu kursu, gdyż jej wycena na tle podobnych spółek jest relatywnie niska. Na wykresie mamy mocny atak na kluczowy opór w rejonie 2,50 zł. Atak jest wsparty obrotami i dobrą dynamiką, dlatego też można oczekiwać kontynuacji po jego wybiciu.

asbis

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here