Naga MarketsArctic Paper – spółka notuje od początku czerwca znaczące ożywienie, w którym kurs rośnie o ponad 30%. Niestety, szerszy trend od kilku lat jest spadkowy i cały czas zwyżka może okazać się tylko kolejną korekta. Zejście poniżej linii hossy czyli także dolnej krawędzi kanału wzrostowego, może doprowadzić do szybkiego testu wcześniejszego dołka. Pozytywne jest jednak to, że wrześniowe spadki nie mają dużej dynamiki, a obroty są w tym okresie dość niskie. Cała zwyżka to efekt m.in. lepszych wyników w drugim kwartale. Zysk netto wzrósł z 4,1 ml zł przed rokiem do aż 31,6 mln zł. Przychody wyniosły w drugim kwartale 762,5 ml zł, a więc mniej o około 20 mln zł niż rok temu.

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 69,9 mln zł wobec 44,6 mln zł rok wcześniej. Wczoraj spółka informowała, że być może otrzyma dodatkową dywidendę ze spółki zależnej. Chodzi o firmę Rottneros AB, której obligatariusze zgodzili się na wypłatę dodatkowej dywidendy. Arctic posiada w tej firmie ponad 51% akcji. Kwota przeznaczona na ten cel ma wynieść około 48 mln zł. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie, jednak wydaje się ona niemal pewna. Powinno to dobrze wpłynąć na wyniki finansowe spółki, co może podtrzymać zwyżkę z drugiej połowy roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
arctic

 

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here