Naga MarketsArctic Paper – spółka wygląda naprawdę nieźle na tle tego co od początku tygodnia dzieje się na warszawskim parkiecie. Jak dotąd w najgorszym momencie spółka traciła niemal 15%, jednak odbicie sprawiło, że całość spadków nie wygląda groźnie dla szerszego trendu wzrostowego. Pozytywne zachowanie cieszy, tym bardziej, że tu byłoby z czego realizować zyski, spółka bowiem silnie urosła w ostatnich miesiącach. Wczoraj firma pochwaliła się dobrymi wynikami za IV kwartał i cały 2019 rok.

W ostatnim kwartale miała 5,5 mln zł zysku netto, co wygląda świetnie na tle 35 mln zł straty przed rokiem. W całym 2019 r. zysk netto grupy wyniósł 124,7 mln zł w porównaniu do 55,9 mln zł rok wcześniej – czyli również imponująco. W tym okresie skonsolidowane szacunkowe przychody ze sprzedaży wyniosły 3,12 mld zł, a EBITDA – 278,03 mln zł. Uzyskane wyniki, zdaniem spółki, są wynikiem skutecznej realizacji programu poprawy zyskowności w segmencie papieru oraz niższymi kosztami surowców, co przyczyniło się do wzrostu zysku w segmencie papieru. Arctic zapowiedział także dywidendę w wysokości 0,20 zł na akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
arctic

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here