Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Po wczorajszej sesji podjąłem decyzję o anulowania zlecenia kupna spółki Lotos. Przypomnę, że złożyłem zlecenie 7 września. Do aktywacji zabrakło 4 groszy, a wczoraj kurs mocniej odskoczył do góry. Trochę szkoda, choć powiem szczerze, że moim faworytem była spółka Orlen, zakupiona tego samego dnia, która jest już aktywna ale zachowuje się słabiej niż Lotos. Na dzień dzisiejszy mamy więc aktywne pozycje: Budimex, Emperia, Amica, Amrest i Orlen.

Apator – wykres tygodniowy pokazuje wieloletni trend wzrostowy i aktualną, mocną korektę spadkową. Przełamana została już linia trendu, a teraz testowane jest kluczowe wsparcie okolic 30 zł. Jest to poziom, który powinien być broniony jeżeli trend ma trwać nadal. Upadek tego wsparcia będzie oznaczał dalsze spadki, przynajmniej do 25 zł. Wydaje się więc, że po tak dynamicznych spadkach ma prawo pojawić się tu przynajmniej pewne odreagowanie.

apator w1

Mimo, że wykres nie wygląda optymistycznie, warto pamiętać o szerokim trendzie wzrostowym. Choćby z tego powodu byłbym skłonny do kupna akcji, gdyby pojawił się mocny sygnał popytowy w rejonie ostatniego dołka. Byłoby to zagranie na potencjalną formację podwójnego dna, która ma prawo pojawić się po tak dużych spadkach. Celem byłby najbliższy opór czyli okolice 33,10 zł. Przy standardowej wielkości świecy sygnałowej i przy odrobinie szczęścia, myślę że udałoby się wyciągnąć zysk przynajmniej 3 razy większy od ponoszonego w takim zagraniu ryzyka. Jeżeli taki sygnał miałby się pojawić to powinien wystąpić w najbliższym czasie, najdalej w przyszłym tygodniu.

apator d1

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny komentarz makro – czwartek, 9 września
Następny artykułAnaliza Ichimoku USDCAD, EURJPY, EURAUD 10 września 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here