Alfa Forex

zapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

    • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Apator – spółka zaliczyła wczoraj bardzo udaną sesję podpartą obrotami. Doszło do wybicia poziomu poprzedniego wierzchołka co potwierdza panujący trend wzrostowy. Biorąc pod uwagę dynamikę poprzednich fal impulsowych oraz wysoki wolumen, wydaje się, że obecnie można spodziewać się mocnych wzrostów w kierunku okolic 40 zł czyli luki spadkowej z sierpnia 2015 roku. Spółka podczas ostatniej sesji stycznia dołączyła do tzw. portfela Fabera.

Trakcja – spółka rośnie niemal nieprzerwanie od końca czerwca ubiegłego roku. W tym trendzie korekty są jak dotąd dosyć płytkie. Obecnie korekta zatrzymała się na poziomie najbliższego, lokalnego wsparcia. Tu pojawia się reakcja w postaci świecy popytowej podpartej delikatnym wzrostem wolumenu. Możliwe, że kształtuje się kolejny, wyżej położony dołek. Spróbujemy więc dokonać zagrania na krótki termin.
Kupno: 17,10 zł  SL: 16,50 zł  TP: 18,90 zł – RR 1:3

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here