Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Apator – w piątek doszło do mocnego wybicia z kanału spadkowego, a także poziomu okrągłych 60 zł. Wysokie obroty pokazują, że prawdopodobnie będzie to prawdziwe wybicie, które doprowadzi cenę przynajmniej na poziom 33 zł. Taki scenariusz wyznaczyłem 15 kwietnia i obecnie czekam już tylko na korekcyjne cofnięcie i świecowy sygnał kupna.

apator

Grupa Azoty – dwie mocne sesje w ostanie dni minionego tygodnia znacznie poprawiły techniczny obraz spółki. Od grudnia ubiegłego roku kurs porusza się w prawdopodobnie korekcyjnej formacji klina zniżkującego. Obecnie znajdujemy się już na ważnym wsparciu okolic 88 zł. Patrząc z szerszej perspektywy jest to wręcz idealne miejsce na zakończenie korekty. Na wykresie tygodniowym mamy popytowego pin bara, który już teraz mógłby posłużyć jako sygnał do zajęcia pozycji. Poczekamy jednak na wybicie klina i jeżeli nie zdarzy się nic negatywnego to w tych rejonach zacznę szukać okazji do zagrania.

azoty

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym i wygraj 35 000 złtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKania [KAN], Wawel [WWL] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza tygodniowa indeksów DAX i S&P500. Formacja gwiazdy wieczornej.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here