Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

    • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Apator – wczoraj spółka zyskała 3%, a we wtorek pojawiła się świeca z długim dolnym cieniem. Jednocześnie obserwujemy w tych dniach powrót większych obrotów. Sytuacja wygląda dość podręcznikowy, najpierw dynamiczne wybicie z dużym wolumenem, kluczowego oporu, następnie korekta przy niższych obrotach. Bardzo szybkie cofnięcie do wsparcia i błyskawiczna reakcja dają nadzieję, że to jeszcze nie koniec wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Grupa Azoty – spółka notuje okres silnych wzrostów podpartych zdecydowanie większym wolumenem już od połowy listopada ubiegłego roku. Obecnie, od połowy stycznia trwa łagodna korekta zbliżająca się do wsparcia opartego m.in. o poprzedni wierzchołek. Wydaje się, że w tym rejonie można oczekiwać kolejnego impulsu popytowego. Wczoraj pojawiły się nieco większe obroty, najwyższe od 2 tygodni. Możliwe, że jest to zapowiedź wzrostów. Wybicie linii korekty powinno to potwierdzić. Jeżeli tak będzie, wydaje się, że można liczyć na wzrosty do okolic 77 zł.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomed | przewidywany kurs dolara | eur usd | kursy kryptowalut | camparic | kurs.funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/CAD – przy lokalnym wsparciu, opcja CALL
Następny artykułGuten Morgen DAX 09.02.2017
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here