Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Apator – wczoraj spółka odnotowała całkiem ładne wzrosty i dość pewnie zmierza do miesiąca zakończonego na sporym plusie. Powili można szykować się do potencjalnego wybicia czytelnego oporu przy 32 zł. Jeżeli do niego dojdzie postaram się zagrać z celem w rejonie 35 zł. Oczywiście jest to tylko cel w strategii krótkoterminowej. W dłuższym okresie może okazać się, że takie wybicie będzie silnym sygnałem kupna i wzrosty sięgną dalej. Warto pamiętać, że od wielu lat mamy tu jednak trend wzrostowy.

apator

Budimex – od końca czerwca trwa dynamiczna zwyżka, która w sierpniu jeszcze przyspieszyła. Ostatnio kurs pokonał poziom dwóch poprzednich szczytów, a aktualnie trwa korekta. Wczoraj pojawił się popytowy pin bar przy nieco wyższych obrotach. Mimo, że w tym roku cena porusza się bokiem to jednak bieżąca dynamika wzrostów pozwala myśleć o celu przy 200 zł. Spróbujemy więc dokonać zagrania na krótki termin licząc na dokończenie trwających wzrostów.
Kupno: 192,83 zł   SL: 191,04 zł   TP: 199,99 zł  –  RR 1:4

budimex

Kontrakty CFD na akcje spółek z GPW posiada w swojej ofercie HFT Brokers

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTorpol [TOR], Alumetal [AML] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPrice Action: AUDJPY – inside bary na wykresie dziennym
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here