Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Apator – wczoraj spółka odnotowała całkiem ładne wzrosty i dość pewnie zmierza do miesiąca zakończonego na sporym plusie. Powili można szykować się do potencjalnego wybicia czytelnego oporu przy 32 zł. Jeżeli do niego dojdzie postaram się zagrać z celem w rejonie 35 zł. Oczywiście jest to tylko cel w strategii krótkoterminowej. W dłuższym okresie może okazać się, że takie wybicie będzie silnym sygnałem kupna i wzrosty sięgną dalej. Warto pamiętać, że od wielu lat mamy tu jednak trend wzrostowy.

apator

Budimex – od końca czerwca trwa dynamiczna zwyżka, która w sierpniu jeszcze przyspieszyła. Ostatnio kurs pokonał poziom dwóch poprzednich szczytów, a aktualnie trwa korekta. Wczoraj pojawił się popytowy pin bar przy nieco wyższych obrotach. Mimo, że w tym roku cena porusza się bokiem to jednak bieżąca dynamika wzrostów pozwala myśleć o celu przy 200 zł. Spróbujemy więc dokonać zagrania na krótki termin licząc na dokończenie trwających wzrostów.
Kupno: 192,83 zł   SL: 191,04 zł   TP: 199,99 zł  –  RR 1:4

budimex

Kontrakty CFD na akcje spółek z GPW posiada w swojej ofercie HFT Brokers

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here