Naga MarketsApator – podczas wczorajszej sesji spółka poinformowała o podpisaniu umowy na zaprojektowanie elementów nowego, inteligentnego licznika energii elektrycznej, z Phoenix Systems z Grupy Atende. “Projekt bazuje na synergii doświadczeń obu spółek we wdrożeniach rozwiązań dla sektora energetycznego. Połączy know-how Apator SA w zakresie projektowania i produkcji liczników z doświadczeniem spółki Phoenix Systems w zakresie oprogramowania dla urządzeń IoT” – podano w komunikacie. Cieszy fakt, że Apator stawia na innowacje. Nowy licznik energii będzie zaawansowanym urządzeniem internetu rzeczy, wykorzystujący zarówno łączność przewodową jak i bezprzewodową.

Co ciekawe, licznik będzie mógł pełnić funkcję routera IP i przekazywać dane z innych liczników, co pozwoli na uzyskanie współczynnika skuteczności odczytu bliskiego 100%. Notowania nie reagują jednak na podane informacji i cena akcji spada nieustannie od marca. Wpływ na to mają min. wyniki czyli np. niższy zysk netto w II kwartale oraz pierwszym półroczu. Cieszy natomiast wzrost przychodów w tym okresie czasu. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że niebawem kurs będzie testować czytelne wsparcie, które już dwa razy doprowadzało do mocnego odbicia. Wydaje się, że są szanse na kolejną taką reakcję, gdyż spadki przebiegają w spokojnym tempie przy niskich obrotach, który zaczęły rosnąć przy próbach odbicia we wrześniu i październiku.

apator


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here