Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Amica – niedawno doszło do osiągnięcia nowych, historycznych maksimów czyli wybicia oporu okolic 175 zł. Obecnie trwa korekta, a wczorajsza świeca zaciekawiła mnie. Gdyby jej minimum było trochę niżej moglibyśmy zagrać na re-test czyli powrót do wzrostów po krótkotrwałej korekcie. Na razie jednak tego nie uczynimy, jest jeszcze trochę miejsca na spadki, ale walor ten jest pilnie obserwowany, pod kątem wsparcia 175 zł i krótkoterminowej linii trendu.

amica

Sanok – już w poniedziałek pojawiła się formacja przenikania hossy w strefie wsparcia przy pozytywnym układzie obrotów. Wczoraj to odbicie było kontynuowane i sytuacja wygląda całkiem optymistycznie. W szerszy horyzoncie od wielu lat mamy tu do czynienia z trendem wzrostowym. Jest to już czwarte podejście do wsparcia i jak na razie wszystkie poprzednie dałyby zarobić. Mamy więc sygnał świecowy, wsparcie oraz trend po swojej stronie, przynajmniej ten długoterminowy. Zagrywamy z celem przy poprzednim wierzchołku, gdzie również mamy poziom oporu, który przez długi okres był respektowany.
Kupno: 53,14 zł   SL: 51,19 zł   TP: 58,99 zł  –  RR 1:3

sanok

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrakcja [TRK], Agora [AGO] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza Ichimoku NZDUSD, EURJPY, USDJPY 18 listopada 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here