Naga MarketsAmica – ubiegły tydzień przyniósł zainicjowanie korekty na notowaniach spółki, która o końca wakacji zdrożała o blisko 40%. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że kurs zatrzymał się przy czytelny poziomie oporu wynikającym m.in. z poprzedniego szczytu z marca ubiegłego roku. Szarzy obraz techniczny wskazuje na pewne szanse powrotu do wieloletniej tendencji po wybicie wspomnianego oporu.

W piątek spółka przekazała w komunikatach, że spodziewa się pierwszych sprzedaży asortymentu pod marką Fagor w Hiszpanii na przełomie I i II kw. bieżącego roku, a na większe przychody z marki Fagor, rzędu pojedynczych procentów udziału w ogóle sprzedaży, liczy od 2022 roku. Spółka poinformowała także, że planuje przeznaczyć około 95 mln zł w tym roku na inwestycje, w tym około 20 mln zł na tzw. transformację cyfrową. Większość wydatków będzie związana z wdrożeniem automatyzacji i transformacji cyfrowej zwiększeniem mocy produkcyjnych i wydajności w fabryce we Wronkach. Moce wytwórcze mają umożliwić zwiększenie produkcji do 8 tys. sztuk sprzętu grzejnego dziennie z 6 tys. obecnie.

amica

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here