Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Amica – spółka, która porusza się w szerokim trendzie wzrostowym od wielu lat, a obecny trend trwa mniej więcej od roku. Aktualnie mamy prawdopodobnie do czynienia z korektą. Jest ona dość duża, porównywalna z kilkoma wcześniejszymi. W ostatnich dniach, kolejny raz bronione było wsparcie okolic 150 zł. Sygnałem do kupna może być duża formacja przenikania hossy czyli w połączeniu pin bar D2 (dorysowana świeca). Mamy więc trend, dobrą lokalizację (wsparcie) oraz czytelny sygnał. Zlecenie ustawimy w okolicach połowy formacji, tak aby zmieścić trzykrotnie większy zysk przed ostatnim maksimum.
Kupno: 151,71 zł   SL: 143,99 zł   TP: 174,87 zł  –  RR 1:3

amica

CCC – w szerszym spojrzeniu mamy tu zdecydowanie trend wzrostowy. Od pewnego czasu kurs jednak porusza się bokiem. Co ważne, respektowane jest wsparcie okolic 170 zł. Podczas poniedziałkowo – wtorkowego zamieszania nie pojawił się żaden sygnał do kupna. Nadal więc czekamy, gdyż wsparcie jest już bardzo blisko i gdy pojawi się sygnał, spróbuję dokonać zagrania, prawdopodobnie z celem w rejonie 200 zł.

ccc

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here