Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Amica – spółka, która porusza się w szerokim trendzie wzrostowym od wielu lat, a obecny trend trwa mniej więcej od roku. Aktualnie mamy prawdopodobnie do czynienia z korektą. Jest ona dość duża, porównywalna z kilkoma wcześniejszymi. W ostatnich dniach, kolejny raz bronione było wsparcie okolic 150 zł. Sygnałem do kupna może być duża formacja przenikania hossy czyli w połączeniu pin bar D2 (dorysowana świeca). Mamy więc trend, dobrą lokalizację (wsparcie) oraz czytelny sygnał. Zlecenie ustawimy w okolicach połowy formacji, tak aby zmieścić trzykrotnie większy zysk przed ostatnim maksimum.
Kupno: 151,71 zł   SL: 143,99 zł   TP: 174,87 zł  –  RR 1:3

amica

CCC – w szerszym spojrzeniu mamy tu zdecydowanie trend wzrostowy. Od pewnego czasu kurs jednak porusza się bokiem. Co ważne, respektowane jest wsparcie okolic 170 zł. Podczas poniedziałkowo – wtorkowego zamieszania nie pojawił się żaden sygnał do kupna. Nadal więc czekamy, gdyż wsparcie jest już bardzo blisko i gdy pojawi się sygnał, spróbuję dokonać zagrania, prawdopodobnie z celem w rejonie 200 zł.

ccc

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here