Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczorajsze zlecenie kupna akcji KGHM zmuszony jestem niestety odwołać, gdyż nie zostało ono aktywowane a cena mocno zbliżyła się do poziomu, na którym planowałem zrealizować zysk. W mijającym tygodniu nic więcej się nie wydarzyło, nadal aktywne są 4 pozycje: Ciech, CCC, Lotos, Budimex. Wynik to nadal +19,5 jednostki kapitału.

Te artykuły również Cię zainteresują
portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok, Hawe, PKO BP, Ciech, KGHM, Boryszew, CCC, Hawe, Grupa Kęty, Lotos, Budimex, Wawel, KGHM

Amica – wczoraj pojawił się sygnał, który mogły być wykorzystany do dokonania zakupu. Jest nim mały pin bar w strefie wsparcia okolic 150 zł. Pamiętając dwa poprzednie, poniedziałkowe otwarcia giełdy, nie chcę kolejny raz ryzykować tym bardziej, że problem Grecji nadal nie jest rozwiązany. Na razie więc zaczekam, gdyby spadki były kontynuowane to kolejna wsparcie mamy przy 140 zł.

amica

Bank Handlowy – na wykresie tygodniowym widać, że w okolicach 84,50 – 86 zł mamy strefę wsparcia. Wczoraj kurs wzrósł o niemal 4% choć na dość niskich obrotach, współtworząc w poprzednią świecą formację objęcia hossy. Jeżeli dzisiaj odbicie byłoby kontynuowane to jest szansa na ładny sygnał na poziomie W1. Sektor bankowy obarczony jest jednak sporym ryzykiem ze względu na trwające spekulacje polityczne dotyczące zarówno pomocy tzw. frankowiczom jak i próby wprowadzenia podatku bankowego. Aby dokonać zagrania potrzebowałby więc poprawy sytuacji na całym rynku i mocnego sygnału na spółce podpartego obrotami. Takie zagranie i tak byłoby zresztą tylko krótkoterminowe licząc na wzrost w rejon 95 zł.

handlowy

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara prognozy 2020 | pknorlen akcje | złotówki | biomed notowania | zloty kurs | wartość złotego |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here