Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczorajsza sesja przyniosła stratę na spółce Grupa Kęty. Trochę szkoda, gdyż zagranie dobrze się układało i było już dość blisko do realizacji zysku, który 5 razy przewyższał ponoszone ryzyko. Możliwe, że liczyłem na zbyt duży zysk, gdyż standardowej wielkości RR 1:3 dałby nam zagranie zakończone sukcesem. Obecnie nie mamy żadnych pozycji w portfelu i szukamy potencjalnych okazji do zagrania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Amica – trwa mocna przecena na naszej giełdzie. Wydaje się, że w takiej sytuacji pozostaje jedynie rozglądać się za korektami na wcześniej rosnących spółkach, które w okresie spadków nie będą gwałtownie tracić na wartości. Jedną z takich spółek jest Amica, która rośnie od dłuższego czasu. Wydaje się, że warto czekać na zakończenie korekty, choć może ona dotrzeć np. do linii trendu czyli okolic 170 zł. Po drodze nie ma żadnych, mocnych poziomów wsparcia, które byłyby wcześniej respektowane.

amica

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym i wygraj 35 000 złConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here