Naga MarketsZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

AMBRA – od połowy czerwca 2016 roku spółka dość znacząco zyskiwała na wartości. W skutek tej aprecjacji kurs wzrósł o ponad 136% z 6.50 zł aż do 15.35 zł. Wraz z nadejściem roku 2018 zakończył się impuls wzrostowy a kontrolę nad rynkiem przejęli sprzedający. W skutek trwających od tego czasu, spokojnych spadków kurs osunął się aż do ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy 12 zł, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się dość silna reakcja popytowa. Warto również zwrócić uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, co z technicznego punktu widzenia mogłoby zwiększać prawdopodobieństwo jego odrzucenie. Jeżeli tak się stanie, już w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zmiany nastawienia rynku i powrotu do tendencji wzrostowej.

 

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

 

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBytom – najsilniejszy wzrost w tym roku – analiza na zamówienie
Następny artykułAkcje Tesli tracą najsilniej od dwóch lat. Już 20% spadków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here