Naga MarketsSiedziba spółki Alumetal S.A.Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka opublikowała wyniki za II kw. 2019 roku.

Alumetal odnotował 13 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2019 r. wobec 25 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 17,73 mln zł wobec 32,24 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 367,82 mln zł w II kw. 2019 r. wobec 450,38 mln zł rok wcześniej. Ilość sprzedaży w II kwartale 2019 roku wyniosła 49,8 tys. ton i była o 5% niższa niż w II kwartale 2018 roku.

W okresie pierwszych 6 miesięcy 2019 roku Grupa Alumetal zanotowała najwyższy w historii poziom ilości sprzedaży. Osiągnięte w I półroczu 2019 roku słabsze niż w poprzednich latach wyniki w zakresie zysku EBITDA były efektem zmniejszenia w ostatnich miesiącach popytu ze strony przemysłu motoryzacyjnego i w konsekwencji wzrostu walki konkurencyjnej, przekładającej się na zmniejszenie przeciętnej marży uzyskiwanej w branży produkcji aluminiowych stopów odlewniczych.

Orbex

Sytuacja techniczna na notowaniach spółki Alumetal

Kurs akcji spółki Alumetal porusza się w trendzie spadkowym, w ramach którego notowania w lipcu br. wyznaczyły dołek blisko poziomu 34,80 zł. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, odbicie zaprowadziło cenę do oporu w okolicach 38 zł.

Wspomniany wyżej opór sprawdził się w swej roli, a spadki z ostatnich tygodni sprawiły, że cena w ubiegły piątek nakreśliła nowe minima i tym samym znalazł się na poziomach sprzed 5 lat. Wciąż jednak do pokonania pozostaje wsparcie przy 34,80, jeśli kurs ma się dalej osuwać, zgodnie z panującym trendem.

Notowania spółki Alumetal - wykres dzienny | Źródło: xStation
Notowania spółki Alumetal – wykres dzienny | Źródło: xStation


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here