Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Alumetal – spółka ostatnio traci na wartości jednak nadal panuje tu trend wzrostowy. Przyjmuję więc, że spadki są korektą. Potencjalnym i ciekawym miejsce, gdzie mogłyby się zakończyć jest linia trendu oraz wsparcie okolic 59 – 59 zł. Nie jest to tylko poziom poprzedniego dołka, ale także ubiegłorocznego maksimum.

alumetal

Kruk – spółka jest w podobnej sytuacji technicznej tzn. również trwają spadki, które przybliżają nas do linii trendu, a w jej pobliżu przebiega ważne wsparcie okolic 215 zł czyli poziom ostatniego dołka w trendzie wzrostowym. Cena już niebawem powinna tam dotrzeć, a okolice te wyglądają ciekawie, gdyby pojawiła się tam reakcja popytu.

kruk

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 10.10.2016
Następny artykułNial Fuller’s Price Action – tygodniowe spojrzenie na rynki 10 – 14 października
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here