Naga MarketsspekulantZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Po okresie posuchy, dzisiaj dokonujemy aż 2 zagrań, choć odrobinę nietypowych na tle wcześniejszych. Jedno mocno spekulacyjne, a nawet z zabarwieniem politycznym. Na pewno więc będzie ciekawie. Po za dwoma nowymi, posiadamy również akcje CD Projektu zakupione 16 lipca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Alior – wczorajsze zamknięcie wypadło najwyżej od kilkunastu sesji i możliwe, że kończy okres konsolidacji nad linią trendu i lokalnym wsparciem. Nie jest to typowy dla naszego systemu sygnał, gdyż przeważnie zagrywałem „z korekty”, a tu jest to niejako gra na wybicie, choć oczywiście po długim okresie spadków, mam nadzieję, że tylko korekcyjnych. Po za techniką istnieją także powody fundamentalne. Alior zachowywał się relatywnie dobrze na tle wielu innych banków w trudnym dla sektora okresie. Ostatnio Sejm przyjął projekt, w którym zapisano 90% kosztów przewalutowania kredytów we Frankach po stronie banków. Wiele z nich zareagowało mocną przeceną. Już jednak słychać głosy, że projekt zostanie poprawiony w Senacie, gdzie podział kosztów między bankiem a klientem będzie równy. Ogromną większość w Senacie posiada PO, a więc dobra wiadomość dla banków jest niemal pewna. Senat zajmie się tym pod koniec sierpnia, a głosowanie planowane jest na 2 września. Przyjmuję założenie, że już teraz zacznie się spekulacyjna gra pod tę ustawę, a więc banki powinny zacząć odrabiać straty, zwłaszcza takie jak Alior, którego nadal wspiera technika.
Kupno: 86,15 zł   SL: 84,10 zł   TP: 92,30 zł  –  RR 1:3

alior d1

Warto także spojrzeć na układ tygodniowy. W oko wpadły mi dwie rzeczy. Po pierwsze pozytywne sygnały świecowe przy linii trendu, a także długość okresu nieprzerwanych spadków. Okazuje się, że obecny ruch spadkowy jest najdłuższy w historii i porównywalny z kilkoma wcześniejszymi korektami, po których następowało odbicie w górę. Długość okresów spadkowych oznaczyłem niebieskimi strzałkami. Czy już czas na wzrosty, okaże się niebawem.

alior w1

Lotos – kilka dni temu opublikowano dobre wyniki za drugi kwartał, które rynek przyjął wzrostami. Trend wzrostowy trwa tutaj mniej więcej od początku roku ale dopiero teraz wybity został kluczowy opór okolic 32 zł. Świeca, która powstała wczoraj posłuży nam jako sygnał do kupna. Ponownie jest to nietypowe dla nas zagranie, gdyż bardziej „na wybicie” niż po korekcie. Patrząc na wykres tygodniowy można ustalić strefę oporu na przynajmniej 35 zł i w ten poziom celuje nasze zagranie. Już raz udało się wykorzystać trwający trend, kupując akcje 19 czerwca.
Kupno: 32,60 zł   SL: 31,80 zł   TP: 35,00 zł  –  RR 1:3

lotos

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania gpw | nasdaq giełda | kurs pgnig | co oznacza blik | kurs usd | dax online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here