Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W związku z piątkowym świętem pracy, już dzisiaj zamieszczam podsumowanie tygodnia, a zarazem miesiąca. W tym miesiącu niewiele się działo, odnotowaliśmy jedno stratne zagranie na mBanku oraz jedno zyskowne na Budimexie. Miesiąc kończymy na małym plusie, łącznie mamy zgromadzone +20 jednostek kapitału. Aktywne zlecenia to Neuca, Forte oraz TVN. Dzisiaj dokładamy kolejne zagranie.

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca

Alior – od dwóch dni powstają piękne pin bary z długimi, dolnymi cieniami, które delikatnie sugerują chęć dalszych wzrostów. Nie towarzyszy im jednak podwyższony wolumen. Przestrzeń do wzrostów jest spora bo sięga okolic 97 zł. Nie jestem jednak do końca przekonany, gdyż wystarczy jeden spadkowy dzień i na wykresie tygodniowym całe wybicie oporu pozostanie zwykłą „fałszywką”. Po za tym nie mam szczęścia do spółek z sektora bankowego, przez 4 miesiące ani razu na nich nie zarobiłem, choć próbowałem czterokrotnie. Można powiedzieć, że połowa nieudanych transakcji dotyczyła właśnie banków. Drugi powód to długi weekend i pewnie kiepskie obroty w poniedziałek. Nie ma co za bardzo ryzykować, tym bardziej, że zdecydowałem się na zakup innej spółki. Aliorowi przyjrzę się w przyszłym tygodniu.

alior

Kernel – tutaj także trzymam rękę na pulsie, gdyż cena powoli zbliża się do często testowanej linii trendu wzrostowego. W tym samym rejonie mamy znaczącą strefę wsparcia okolic 34 zł. Spadki nie są dynamiczne i wydaje mi się, że to tylko korekta. Wyższe obroty w ostatnich dwóch dniach, mogą wskazywać, że być może „trwają przymiarki do kolejnego odbicia”. Na razie nie mam sygnału, a więc pozostaje tylko obserwacja.

kernel

Sanokwczoraj pokazywałem moje kolejne już przymiarki do tej spółki. Myślę, że możemy dokonać zagrania, gdyż tutaj klasyczne okazje należą do rzadkości, ale spółka nieźle reaguje na pin bary. Właśnie taka świeca wychodzi nam po połączeniu dwóch ostatnich. Duża, wzrostowa świeca sygnalna, powstała przy wyższych i narastających obrotach. Aby zmieścić stosunek RR 1:3 przed poprzednim szczytem, musimy jednak liczyć na małą korektę sygnału.
Kupno: 62,40 zł   SL: 60,55 zł   TP: 67,95 zł  –  RR 1:3

sanok

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here