Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczoraj aktywowane zostało najnowsze zlecenie kupna PKN Orlen. Aktualnie posiadamy aktywne pozycje na 4 spółkach. Najlepiej zachowuje się TVN, któremu zabrakło 13 groszy do TP, a biorąc pod uwagę słabość całego rynku, spółka ta pokazuje odporność i moim zdaniem dalsze wzrosty są niemal pewne. Wykorzystując wczorajszą przecenę, która przynosi kilka ciekawych okazji, dorzucamy dzisiaj kolejne zlecenie kupna.

Te artykuły również Cię zainteresują
Alior – kurs po raz kolejny zszedł na niższe poziomy, które kupujący byli w stanie obronić. Wygląda to na formację flagi. Wczoraj mieliśmy także kolejną w ostatnim czasie świecę z długim, dolnym cieniem. Widać, że wsparcie w rejonie 82 zł nadal jest bronione.
alior

JSW – kurs opuścił dołem budowany ostatnio kanał wzrostowy. Medialny szum opadł, zainteresowanie spółką chyba także. Wydaje się, że może to być koniec odreagowania, które w szczytowym momencie przyniosło blisko 70% zwyżkę. Prawdopodobnie wracamy do trendu spadkowego lub bocznego.
jsw

LPP – po dość długiej wyprzedaży pojawia się pin bar broniący wsparcia okolic 7000 zł. Powstał on na dość niskich obrotach, a atmosfera dokoła spółki nie jest najlepsza. Teoretycznie można byłoby zagrać na wzrosty, tak jak to już wcześniej z tego poziomu czyniliśmy, aczkolwiek wtedy czuć było na szerokim rynku pewne ożywienie, którego teraz zaczyna brakować. Na razie wstrzymam się i popatrzę co będzie się dziać później.
lpp

Tauron – ostatecznie upada wsparcie w rejonie 4,80 zł. Oznacza to dalsze spadki przynajmniej do dolnej krawędzi kanału spadkowego, gdzie także czeka równie istotne wsparcie. Być może po silnej przecenie pojawi się okazja do kupna akcji przy następnym wsparciu około 4,50 – 4,54 zł.
tauron

PKP Cargo – po mocnej zniżce, z wczorajszą luką cenową, pojawia się pin bar testujący kluczowe wsparcie w rejonie 85 zł. Jego powstaniu towarzyszyły podwyższone obroty. Ruch spadkowy, poprzedzało silne wybicie, które w moim odczuciu było impulsem, a spadki tylko korektą. Licząc od szczytu, mamy typową korektę prostą 1:1. Warto także zwrócić uwagę na podobieństwa wcześniejszych korekt (tzw. metoda overbalance). Pod względem technicznym mamy więc wszystko aby otworzyć pozycję, choć luka spadkowa może przerażać. Może jednak ona oznaczać, że większa wyprzedaż dokonana przez drobny kapitał już za nami. Czy tak będzie okaże się niebawem. Zakładając tylko ok. 5% wzrost ceny, mamy wspaniały RR 1:5.
Kupno: 84,90 zł   SL: 84,00 zł   TP: 89,40 zł  –  RR 1:5
pkp cargo

Wawel – po wybiciu ważnego oporu, wczoraj mieliśmy prawdopodobnie korekcyjne cofnięcie. Szkoda, że nie powstał żaden sygnał do kupna, nie mieliśmy także wzrostu obrotów. Może to i dobrze, gdyż wolę poczekać, bo nadal może okazać się, że wybicie było tylko fałszywe.
wawel

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs prognoza | eurusd | jak działa blik | notowania ropy wti | pgnige akcje | kurs akcji lotos |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here