Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Alior – już niemal od miesiąca trwa ruch korekcyjny, który doprowadzi cenę z powrotem do kluczowego poziomu okolic 88 zł. Od października ubiegłego roku trwa trend wzrostowy, w którym dwie duże korekty miały podobny zasięg. Aktualnie trwająca korekta dochodzi właśnie do podobnego zasięgu. Takie połączenie trendu, strefy wsparcia i podobieństwa korekt może zachęcać do kupna akcji, pod warunkiem, że w końcu zobaczymy powrót kupujących.

Te artykuły również Cię zainteresują
alior

Inter Cars – bardzo podobna sytuacja jak na Aliorze. Tutaj także mamy trend wzrosty, choć o wiele bardziej długoterminowy i również wybity został niedawno kluczowy poziom, który teraz pełni rolę ważnego wsparcia – ok. 220 zł. Podobieństwa korekt można zauważyć już w 5 poprzednich ruchach spadkowych. Aktualna korekta także taki zasięg już osiągnęła, odbiła się od wsparcia oraz dolnej krawędzi kanału wzrostowego. W odróżnieniu od Aliora tutaj mamy już przynajmniej wstępne sygnały powrotu kupujących, widać je po dość dynamicznym odbiciu, a cała sytuacja lepiej jest widoczna z poziomu W1, na którym powstała świeca pin bar. Na razie obserwujemy ale wydaje się, że są tutaj spore szanse na dalsze wzrosty, a przeszkodzić w tym może w zasadzie tylko słaby nastrój na szerokim rynku.

intercars

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here