Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Alior – wykres z tygodniowym interwałem czasowym, obejmujący całą historię notowań pokazuje, że cena właśnie dotarła na ważne wsparcie jakie wyznaczają dwa poprzednie dołki. Jest to więc dobry, technicznie moment na to, aby nastąpiło przynajmniej korekcyjne odreagowanie. W mediach pojawiają się informacje dotycząc podatku bankowego. Prawdopodobnie będą nim objęte aktywa powyżej 4mld zł. Szacuje się, że na takim rozwiązaniu najbardziej skorzystałby właśnie Alior.

alior 1

Wykres dzienny to powstała wczoraj formacja objęcia hossy przy dość wysokich obrotach. Od maja kurs przebywa w kanale spadkowym, dotykając obecnie dolnej krawędzi. Kluczowe jest jednak wsparcie widoczne na poprzednim wykresie. Wydaje się, że możliwa jest korekta do okolic oporu 76,50 zł. To jest takie minimum, a jeżeli sytuacja stanie się bardziej optymistyczna to być może wzrosty w ramach korekty sięgną górnej krawędzi. Spróbujemy więc zagrać na bliższy cel.
Kupno: 72,50 zł   SL: 71,10 zł   TP: 76,70 zł  –  RR 1:3

alior 2

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here