Naga MarketsAlior Bank – spółka odnotowała wczoraj udaną sesję, co w ostatnim okresie należy do rzadkości. Powodem była publikacja raportu z wynikami za trzeci kwartał. Tu pojawiło się pierwsze pozytywne zaskoczenie od wielu miesięcy, mianowicie wyniki były wyższe niż oczekiwania analityków. Z raportu można wyczytać, że zysk netto w trzecim kwartale wyniósł 124,5 mln zł. Oznacza to wprawdzie spadek, bo przed rokiem zysk sięgał 176,8 ml zł, aczkolwiek wynik jest wyższy od prognoz o około 5 mln zł.

Słabo wygląda jednak wynik zsumowany od stycznia, po trzech kwartałach łącznie, zysk wynosi 272,7 mln zł, a więc niemal dwa razy mniej niż rok temu. Lepiej niż rok temu wypadł wynik odsetkowy, natomiast gorsze wyniki zanotowany z tytułu opłat i prowizji. W komunikacie odniesiono się także do wyroku TSUE dotyczącego kredytów frankowych. Zdaniem banku, nie ma ryzyka negatywnego wpływu wyroku na wyniki. Dodano ponadto, że bank nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy z zysku osiągniętego w 2019 roku. Spoglądając na wykres, widać że prawdopodobnie rozpoczyna się ruch korekcyjny, a jego najbliższym celem jest poziom poprzedniego dołka w rejonie 33 zł.

alior


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here