Naga Markets


Alior Bank – notowania spółki odbiły w ciągu ostatnich dwóch sesji, aczkolwiek nadal nie zmienia to szerszego obrazu jakim jest techniczny trend spadkowy. Alior opublikowała wczoraj wyniki za trzeci kwartał, które zostały pozytywnie przyjęte. Zysk netto wprawdzie nieznacznie spadł w trzeci kwartale, aczkolwiek i tak wypadł nieźle na tle prognoz analityków. Bardzo pozytywnie wypadły za to wyniki od początku roku. Przez 9 miesięcy spółka wypracowała niemal 533 mln zł zysku netto, w porównaniu z 340 mln rok wcześniej.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Lepsze wynik odnotowano także w segmencie odpisów, kosztów oraz marży odsetkowej. W komunikacie po wynikach pojawiły się zapewnienia o chęci wypłaty dywidendy z zysku za 2019 rok. Pozytywnie brzmiały także zapewnienia o realizacji celów strategicznych do 2020 roku. Bank ocenił, że wiele z tych celów uda się osiągnąć sporo przed czasem. Na wykresie, mimo zwyżki mamy nadal negatywny układ coraz niżej położonych ekstremów. Wydaje się, że obecnie sukcesem byłoby dojście ceny do okolic 65 zł.

alior
źródło xStation 5

Zobacz także: Alior Bank – wyniki za II kw. powyżej konsensusutokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 09.11.2018 EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY
Następny artykułGwiazda Star Treka broni Ethereum
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here