Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

    • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Alior – spółka zyskała wczoraj 4,8%, dzięki czemu doszło do przełomowego wybicia kluczowego oporu. Wydaje się więc, że dalsze wzrosty są bardzo prawdopodobne. Patrząc na wykres z nieco dalszej perspektywy, można zauważyć, że dołki z początku oraz końca ubiegłego roku tworzą coś na kształt formacji podwójnego dna. Jeżeli miałby zostać zrealizowany zasięg wynikający z tej formacji, to cena powinna rosnąć w kierunku historycznych maksimów. Oczywiście na realizację takiego scenariusza potrzebna będzie większa ilość czasu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Apator – po ostatnich niezwykle dynamicznych wzrostach podpartych wolumenem, spółka znalazła się u progu przełomowego wybicia. Chodzi o opór okolic 31,80 zł. Warto pamiętać, że kurs od wielu lat porusza się trendem wzrostowym, a ostatnio mieliśmy do czynienia z dość sporymi spadkami. Wybicie, na które pojawia się spora szansa, mogłoby doprowadzić nawet do trwałego powrotu do wzrostów, choć pierwszym celem kupujących po wybiciu stanie się zaledwie poziom 34,24 zł czyli szczyt z października 2015 roku.

Ciech – tu także trwają niezwykle dynamiczne wzrosty przy narastających obrotach. Daje to szansę na wybicie kluczowego oporu okolic 70 zł, pod którym właśnie się znajdujemy. Jeżeli dojdzie do wybicia, co wydaje się być dość prawdopodobne to cena powinna rosnąć przynajmniej do okolic 75,75 zł.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin informacje | kurs dolara usd | notowanie pgnig | notowania orlen | kurs cd projekt | dolary kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułXTB publikuje wstępne wyniki finansowe
Następny artykułEURAUD – koniec korekty i czas na zakupy?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here